Mi is az a reflexológia?
Több száz, talán ezer éves bölcseletet foglal magában az a módszer, amely a testen lévő pontok ingerlésével, masszírozásával foglalkozik. Felfedezésének nem voltak mai értelemben vett tudományos körülményei, ám kiállták az idő próbáját: nemhogy elvesztek volna az évszázadok során, hanem keményen megvetették lábukat a mai gyógyítási metodikák között is!
Ma már hatalmas kutatói apparátusok dolgoznak azon, hogy a tapasztalati úton megszerzett tudást, tudományos igénnyel megmagyarázhatóvá tegyék. Megtalálták a meridiánokat (energiapályák), a reflexköröket, az agyban elhelyezkedő endorfinkötő receptorokat, a központi idegrendszerben elhelyezkedő magokat, amelyek mind-mind szerepet játszanak a reflexológiai hatásmechanizmusban.
A hatásmechanizmusára vonatkozó elképzelések:
🔹A reflexzónákban lerakódások keletkeznek (húgysav kristályok) és a terápiás hatás
ezek szétmasszírozásával érhető el,
🔹távolsági hatás: idegi-reflexes kapcsolatok útján valósul meg,
🔹hatást az energiarendszerek közvetítik.
Mik azok a reflexzónák?
A reflexzónák olyan idegpontok, amelyek egy-egy távoli testrésszel vannak kapcsolatban. Az egész testen mindenütt találunk reflexzónákat.
A masszírozásukkal javítjuk a vérkeringést bennünk és így a hozzátartozó szervben is. Hogy ez a kölcsönhatás hogyan és miért jön létre, azt még tudományosan nem lehet megvilágítani, de hogy fennáll azt könnyen meg tudjuk érezni. Ehhez ki kell próbálni 👣 😉
Dr. Amassian 1976-ban kimutatta, hogy a talpzónák reflexkapcsolatban vannak az agy projekciós területeivel, az pedig a megfelelő belső szervekkel. Minden szerv reflexológiai szempontból összeköttetésben van egymással és így funkcióiban is befolyásolják egymást. A szerveinket leginkább a talpi idegvégződéseinken keresztül terheljük jól-rosszul. A reflexhatás a talpunk zónái- és idegvégződései, és a hozzájuk tartozó szervi területek között áll fenn. Ez a kapcsolatrendszer biztosítja, hogyan vagyunk képesek jó és rossz irányba befolyásolni egészségünket. Mindezeknek egyik bizonyítéka talpunk nyomástérképe ( lúdtalpbetétek felvételénél használjuk ), amely ezen idegvégződések összessége.
Jelentkezés és részletek:
Balázs Ria
balazs.ria12@gmail.com
+36303036869
Források, inspiráció:
Természetgyógyász kézikönyv
vivientalpai.hu
termeszetestalpmasszazs.hu