Az idei évben egyik kedvenc könyvem Susan David: Érzelmi rugalmasság c. könyve, mely könnyen kivitelezhető gyakorlati példákkal mutatja meg, hogy mennyire egyszerű (lenne) rugalmas hozzáállással élni a mindennapjainkat. A jógával ugyanezt próbáljuk elérni, itt is igaz, hogy gyakorlás nélkül nem megy. A könyvet szívből ajánlom olvasásra, és ha még jógázol is mellette….hm, sokkal hatékonyabb, ha testi szinten is hatsz a rugalmasságodra, könnyebb lesz a belső munka is.
Az érzelmi rugalmasság az ellazulásról, a higgadtságról és a tudatosabb életről szól, vagyis arról, hogy mi magunk választjuk meg hogyan reagálunk érzelmeink jelzéseire.
Mi a negatív érzelmek pozitív oldala? Így is lehetne összefoglalni, miről szól az érzelmi életet kutató neves pszichológus, Susan David könyve. Merthogy a szerző azt mutatja meg, mennyire hasznosak lehetnek a negatív érzelmeink, feltéve, hogy nem esünk bele ezeknek – a kétségeknek, a félelmeknek vagy a haragnak – a csapdájába, és nem hagyjuk, hogy olyan célok irányítsanak minket, amelyek nem szolgálják az érdekeinket.
Az érzelmekkel való bánásmódot – a BMW-től és a Shelltől a Pfizeren át a Microsoftig és a Google-ig – a világ legnagyobb multijainak oktató szakember könyvének fő üzenete: hogy a boldog élet titka a helyes önismeret, első látásra nem túl forradalmi. Ám a szerző ezen nem csupán azt érti, hogy ismerjük meg a tulajdonságainkat és képességeinket.
Szerinte az életben való sikerességünket végső soron az határozza meg, miként viszonyulunk az érzelmeinkhez és a gondolatainkhoz, mert ez a viszonyulás befolyásolja mélyrehatóan a kapcsolatainkat, karrierünket, boldogságunkat és egészségünket.
Vagyis Susan David olvasatában kulcsfontosságú a címben is emlegetett „érzelmi rugalmasság”, ami azonban korántsem a negatív érzelmek és gondolatok elfojtását jelenti. Sokkal inkább azt, hogy tanuljunk meg őszintén, nyitottan szembenézni velük, majd elengedni őket, hiszen ezen az úton találhatjuk meg azokat a valódi értékeket, amelyek segítségével teljes életet élhetünk.
Forrás: hvg.hu